„Dnes sedává ve stínu, protože kdysi zasadil strom.“ 
– Warren Buffett

VIZE

Našim cílem je poskytovat vám služby finančního poradenství založené na dlouhodobém vztahu a důvěře. Neprodáváme vám primárně vybrané finanční produkty, ale přemýšlíme s vámi a hledáme nejlepší řešení pro vaše potřeby a sny.

Měli jste už s jinými finančními poradci špatné zkušenosti? Pomozte nám to změnit.

„Dnes sedává ve stínu, protože kdysi zasadil strom.“ 
– Warren Buffett

VIZE

Našim cílem je poskytovat Vám služby finančního poradenství založené na dlouhodobém vztahu a důvěře. Neprodáváme Vám primárně vybrané finanční produkty, ale přemýšlíme s Vámi a hledáme nejlepší řešení pro Vaše potřeby a sny.

Měli jste už s jinými finančními poradci špatné zkušenosti? Pomozte nám to změnit.

Ing. Vladimír Kos

Vystudoval jsem na ČVUT v Praze obor telekomunikace. Prvních 10 let pracovních zkušeností jsem ale strávil v oblasti IT. Dalších 12 let jsem pak působil na manažerských pozicích v telekomunikačních společnostech Contactel, Aliatel, GTS Novera a Telefónica O2.

Pracovně jsem se zaměřoval na strategii, segmentový a produktový marketing, analýzy trhu a obchodní plánování či měření profitability produktů s důrazem na interpretaci výstupů pro strategická rozhodování. Po vlastní zkušenosti s „kvalitou“ několika finančních poradců jsem se v roce 2011 rozhodl začít s vlastní praxí. Finanční poradenství chci poskytovat jako důvěryhodnou dlouhodobou službu a být plně zodpovědný za práci, kterou u klientů odvedu.

Řídím se biblickým „Dej člověku rybu a nasytíš ho na jeden den. Nauč ho rybařit a nasytíš ho na celý život“. Proto se zaměřuji i na finanční vzdělávání klientů a porozumění jejich potřebám a řešením, které je můžou naplnit.

Bylo jen logickým vyústěním se po několika letech spojit s někým podobně smýšlejícím, a proto jsme založili společnost Saturia.

Ve volném čase rád cestuji, zejména po vysokých horách Jižní Ameriky či Asie. V posledních letech je ale mým největším koníčkem syn Eda 🙂

Mgr. Bohumila Severýnová

Vystudovala jsem finanční a pojistnou matematiku na Univerzitě Karlově. Od roku 2002 jsem pracovala jako analytička v České pojišťovně, poté jako manažerka týmu ve finančním oddělení společnosti Telefónica O2.

S rostoucím příjmem jsem se zajímala, jak o peníze nepřicházet a dobře je investováním bezpečně zhodnocovat. Měla jsem dobrý základ, abych uměla posoudit, který finanční poradce je schopen moje portfolio skutečně spravovat a který nikoli. Teprve na mateřské dovolené jsem se rozhodla tuto moji vášeň přeměnit v poslání. A tak jako kdysi mne můj poradce provázel krok za krokem k finanční stabilitě, začala jsem já své nabyté zkušenosti předávat dál.

Když jsem potkala kolegu, s jehož pracovními názory a morálními principy rezonuji, rozhodli jsme se založit značku Saturia, díky níž můžeme to nejlepší z nás bez kompromisů předávat i našim klientům.

Je to práce, která mne baví a která mi taky umožňuje trávit čas s milovanou rodinou.

Patrik Feichtinger, EFA

Vystudoval jsem management stavebnictví na VUT v Brně, kde mě nejvíce zajímalo fungování vnější ekonomiky i vnitřního světa nás, lidí. Při studiu jsem memoroval fakta teoretické ekonomie a řízení podniků, proto jsem již při studiu hledal první pracovní zkušenosti, kde bych rozvíjel svůj intenzivní zájem o lidi a jejich rozhodování.

Na prvních stážích ve finančně poradenských firmách jsem pozoroval přemýšlení lidí a jejich vnitřní emoce, které měli zásadní vliv na kvalitu rozhodování ve velkých byznysech i běžných rodinných financích. Dávalo my smysl stát se poradcem a pomáhat lidem jako partner při jejich plánech a rozhodnutích.

V roce 2012 jsem začal pracovat jako finanční poradce a zprostředkovatel pojištění. Brzy jsem začal cítit, že neřeším potřeby klientů, ale řeším obchodní cíle bank a pojišťoven, které jsem zastupoval. Motivací těchto finančních institucí je prodej produktů a maximalizace zisku, nikoliv poskytnutí rady, vyřešení potřeb klientů a navázání dlouhodobého důvěrného vztahu.

Proto jsem se stal poradcem na volné noze a začal jsem poskytovat skutečné poradenství. Svou pozornost jsem také zaměřil na získání mezinárodně uznávaného titulu EFA. Držitelem této profesní úrovně je pouhé 1 % finančních profesionálů.

S odstupem času jsem si uvědomil, že jako jedinec nemohu zastat roli uklízečky kanceláře, asistentky, finančního analytika, úvěrového specialisty, investičního guru, pojišťovacího poradce, ředitele a finančního kouče. Proto jsem vytvořil tým profesionálů z různých oblastí finančních oblastí.

Specialisty na pojištění osob, pojištění majetku, vozidel, specialisty v oblasti spoření nebo v oblasti úvěrů a hypoték jsem zastřešil pod společnost MaFin Poradenství, s.r.o. Díky tomu se mohou specializovat čistě na finanční plánování a investiční poradenství pod značkou Saturia. Díky hodnotově sladěnému spojení s Vládou a Bohunkou dokážeme srozumitelně předávat principy úspěšného a udržitelného plnění finančních cílů pro Vás i vaše další generace.

 S klienty se stavíme do role dlouhodobého partnera a kouče, protože největším rizikem pro naše úspory a investice není chování trhů, ale chování nás, investorů.

 Spojení světa investic a emoční psychologie mě velmi baví.. Mimo to miluju také spánek a sny. Mám rád zkoumání vzorců chování a našeho rozhodování. Hrozně rád prozkoumávám své limity a silné a slabé stránky, což je někdy opravdu komické, ale dosti poučné. Rád běhám, třeba nějaký ten půlmaraton, a také rád trávím čas se svým synem, který mi dává úžasnou inspiraci.

Naše hodnoty

Důvěra a otevřenost

Při dlouhodobé partnerské spolupráci považujeme za klíčové, aby mezi námi panovala důvěra. Toho nelze dosáhnout přes noc, ale dlouhodobě fungující oboustrannou a maximálně otevřenou komunikací. Proto vítáme vaše otázky a kritické myšlení. Podporujeme, abyste si informace hledali i jinde.

Férový přístup "win-win”

Jde nám o to, aby váš profit ze spolupráce s námi byl dlouhodobě několikanásobně vyšší než naše odměna. Pokud o vás skutečně stojíme, nemůže to být jinak. Vzájemnou prospěšnost stavíme dokonce nad odbornost. Odbornost se naučíte. Férový přístup však musíte mít zakódovaný ve svých životních hodnotách.

Odbornost

Svému oboru rozumíme. Těžko se necháte operovat od důvěryhodného kamaráda, pokud nemá vystudován příslušný obor medicíny a také ověřenou praxi. Naše služba je založena na informacích, znalostech a z toho vyplývajících doporučeních. Finanční vzdělávání a odbornost jsou nedílnou součástí našich klíčových hodnot.

Reference

Ing. Pavel Matějka

Došli jsme jako rodina do stavu, kdy nám stálo za to přebytek volných peněz zainvestovat. Takový krok vyžaduje velkou důvěru v člověka, který vám má radit. Bohunku Severýnovou znám dlouho. Vím, že, klient bude pro ni vždy na prvním místě. Způsob, kterým placené poradenství dělá, dává smysl - je to oboustranně výhodné.  Startovní pozici bych si vymyslel možná sám, ale vyhovuje mi, že jakoukoli změnu vždy obratem zapracujeme do plánu a přístupu investování, tak aby peníze pracovaly pro mne.  Jako výhodu placeného poradenství vidím i v tom, že se dostanu k informacím a produktům, za které není poradci vyplácena provize. To by mne dříve nenapadlo.

Ing. Pavel Matějka
Enterprise Data Architect / Česká spořitelna a.s.

Tomáš Havelka

Na vašem workshopu oceňuji obsahovou bohatost a pestrost, skutečně jsem se dozvěděl mnoho nových informací. Vše jste dokázali logicky prezentovat, líbí se mi používání konkrétních příkladů. Překvapilo mě, že jsem díky vám změnil názor na některé mé jistoty. Potvrzuje to můj pocit z aktuální doby, že se rozhodně vyplatí minimálně jednou za život využít konzultaci s poradcem.

Tomáš Havelka
CEO

Michaela Demeterová

I když člověk vydělává hodně peněz, nemusí to zdaleka znamenat, že je finančně gramotný a umí s penězi vhodně zacházet. Finanční gramotnost je něco, co musíme v ČR pořád zlepšovat. A začít bychom měli každý u sebe. Proto jsem se přihlásila na seminář, který se tomuto tématu věnoval. Dozvěděla jsem se, jak má vypadat finanční plán a kdy je vhodné ho vytvořit, jaké jsou spořící a investiční produkty, jak je to s pojištěním, co z toho všeho je pro mne vhodné a co nikoliv. Rozhodně seminář od Saturia doporučuji všem, kteří chtějí mít své finance pod kontrolou.

Michaela Demeterová
Business konzultant

Ing. Marie Vacíková

Požádala jsem Bohunku, aby vedla dopolední workshop na téma "Jak naučit děti hospodařit s penězi" pro mateřské centrum v Říčanech. Mile mne překvapila připravenost semináře, jeho komplexnost. Dostala mne myšlenka, že to není jen o hrách, knihách ale hlavně o tom, že my rodiče musíme začít o penězích jinak přemýšlet. Skvělé byly praktické rady, jak děti naučit pojmu „hodnota peněz“ pomocí projektů a her. Diskuze byla důkazem, že téma zaujalo všechny zúčastněné. Vřele Bohunku doporučuji, protože Bohunka penězům skutečně rozumí a hlavně nad nimi přemýšlí do hloubky. Při tom dává důraz hlavně na to, aby řešení dávala smysl konkrétním lidem a jejich potřebám.

Ing. Marie Vacíková
freelance Project manager

Ing. Alena Lenzová

Jako mnoho lidí jsem většinu svého života nemyslela na důchod a na potřebu si odkládat či investovat finanční prostředky. Téměř vše jsem utratila, spořila jsem jen něco na dvě stavebka a penzijko. Po padesátce mě ale začala pronásledovat myšlenka na to, jak budu žít s cca 17 tisíci důchodu. Coby produktová manažerka mám příjmy několikrát vyšší. Jak to udělat, abych v důchodu mohla podpořit svou dceru, vnoučata, měla na sport, či cestování? Rozhodla jsem se, že významně omezím své výdaje a budu investovat třetinu svého platu. Pátrala jsem na internetu, zda koupit nemovitost, investovat do zlata nebo do investičních fondů. Vše bylo pro mě složité. Vzpomněla jsem s ale, že můj bývalý kolega Vláďa Kos teď dělá finančního poradce. Přemýšlela jsem, že Vláďu znám jako velmi inteligentního (ve světě financí se dobře zorientuje), pracovitého a zodpovědného (bude s ním radost spolupracovat), čestného (budu mu důvěřovat, že to co mi poradí, bude skutečně pro mé dobro). Proto jsem Vláďu kontaktovala. Vypracoval finanční plán, vysvětlil základy investování a připravil investiční strategii tak, abych měla do důchodu pár miliónů korun, ze kterých budu čerpat rentu. Vláďa byl se mnou trpělivý, nechal mi čas si vše promyslet, na všechny otázky a pochybnosti mi dal odpovědi. Již rok investuji podle plánu, a jsem naprosto spokojená. Vřele doporučuji.

Ing. Alena Lenzová
marketingová manažerka

Ing. Petr Hulmák

Vladimír byl po dlouhé době první finanční poradce, který byl schopen uspokojivě zodpovědět všechny mé dotazy. Částečně tomu přispělo naše velmi podobné smýšlení mj. utvářené na společné alma mater. Avšak základem je zejména Vladimírova profesionalita a jeho zájem jít do hloubky, aby pochopil klienta do sebemenšího detailu. Jeho zájem o zákazníka však neopadá ani po podpisu smlouvy nýbrž pokračuje s nezměrnou intenzitou po celou dobu vztahu a to někdy i za cenu, že musí chránit klienta i proti sobě samému. S Vladimírem cítím bezpečí, že mé finance jsou v dobrých rukou.

Ing. Petr Hulmák
Majitel IT firmy

Bc. Martin Větrovec

Na spolupráci s panem Kosem se mi líbilo se, že mě dokázal přesvědčit o svých znalostech a důvodech pro nastavení mého portfolia tak, jak navrhoval. Když si chci něco "koupit", ať už je to nový finanční produkt, pojištění nebo zboží, rád o produktu či službě získám nejdříve širší nadhled, abych si ho mohl správně vybrat a cítil jsem, že jsem si vybral to nejlepší, co se ceny a výkonu týče. Dokázal mi všechny mé připomínky odborně vysvětlit, a díky tomu mám pocit (a věřím, že to tak i skutečně je), že mám to nejlepší řešení.

Bc. Martin Větrovec
Front Office Manager

Karel a Linda Bláhovi

Již delší dobu jsme věděli, že rozložení našich rodinných finančních aktivit není úplně v pořádku. Proto jsme se (na doporučení našich přátel) sešli s finančním poradcem panem Vladimírem Kosem. Hned od první návštěvy si získal naši důvěru jasnou argumentací a přehledem ve finanční problematice. Poukázal na chyby v minulých smlouvách, vypracoval podrobný finanční plán, kam zahrnul všechny naše požadavky. Zároveň nás ale usměrňoval tak, aby změny plynoucí z našich požadavků pro nás byly přínosné. Vždy nám vše vysvětlil jednoduše a srozumitelně. Jeho poradenství můžeme jen doporučit!

Karel a Linda Bláhovi

Lenka Kudrnová

Bohunka má ve světě financí a pojišťovnictví velký přehled, díky čemu mi zachránila hodně peněz. Uzavřela jsem na pobočce pojišťovny životní pojištění a rok před jeho ukončením mě přesvědčili, že je zastaralé a potřebuje obměnit. Ve skutečnosti mi stará pojistka měla končit a při výročí mi měl být vyplacen bonus, o který jsem změnou přišla (což mi poradkyně na pobočce zamlčela.) Díky Bohunce jsem situaci ještě zachránila a bonus mi byl vyplacen. S Bohunkou jsem se setkala, protože jsem chtěla prověřit smlouvy, které jsem měla zřízené více...

Lenka Kudrnová
specialista fondového účetnictví

Lukáš Čejka

Nedávno jsem se dostal do situace, kdy jsem k financování nového většího bydlení pro naši rodinu potřeboval vyřídit hypotéku. Navštívil jsem několik developerských projektů a následně i bankovních domů a začal jsem pociťovat nepříjemné příznaky frustrace. O to raději jsem byl, když jsem narazil na paní Severýnovou z firmy Saturia, která nás z této situace vyvedla jako pravý profesionál.Na její práci oceňuji jak hlubokou znalost problematiky, tak i velmi dobrou orientaci v dostupných finančních produktech. více...

Lukáš Čejka
IT manager

Ing. Tomáš Přikryl

S finančním a pojišťovacím poradcem ve velké společnosti mám neblahou zkušenost. Vše fungovalo bezchybně, dokud jsem pouze pravidelně platil instituci příslušné sumy. Jakmile jsem však začal své služby přezkoumávat a optimalizovat, ukázalo se, že pojistky vypadají výhodně jen zdánlivě. V principu jsem měl výborně a draze pojištěna taková rizika, která jsem vůbec ve svém životě nepotřeboval pojišťovat.Jakmile jsem začal služby eliminovat, narazil jsem nečekaně na tvrdé obchodní podmínky a ceníky... více

Ing. Tomáš Přikryl
jednatel konzultační společnosti

Ing. Radana Havlíčková

S panem Kosem jsme řešili podrobně kompletní stav financí naší rodiny. Návrhy nám dobře vysvětlil a vše jsme si mohli důkladně promyslet. U životního pojištění jasně zdůvodnil, která rizika jsou nejdůležitější, která lze případně vypustit, a proč. Srozumitelně vysvětlil také stanovení pojistných částek. Doporučené změny plánujeme realizovat až po mém návratu do zaměstnání z rodičovské dovolené. Netlačil na nás a respektoval, že budeme věci řešit postupně. Tento přístup mi velmi vyhovuje a určitě ho mohu doporučit ostatním.

Ing. Radana Havlíčková
projektová manažerka

Ladislav Řeháček

Finančních poradců, jak se sami nazývali, jsem v uplynulých letech potkal několik. Jejich odborná kvalifikace a celkový přístup mě vždy znovu utvrdily v tom, že mi tento druh lidí nemá co nabídnout. Pro správu osobních financí jsem tedy raději využíval především služeb bank, případně investičních společností, aniž bych se nějak výrazně zajímal o detaily. Více...

Ing. Ladislav Řeháček, MBA
ředitel společnosti

Ing. Hana Kövešlygetová – HP

Na základě osobních zkušeností s finančními poradci z minulosti jsme již nevěřili, že bychom mohli najít někoho, kdo by nám finanční produkty nevnucoval a z koho bychom neměli pocit, že nejdůležitější oblastí financování je rychlé uzavření dalších životních pojistek nebo stavebních spoření. Více...

Ing. Hana Kövešlygetová
ekonomka

Ing. Jiřina Valdaufová

Realizovaly jsme s Bohunkou celkovou finanční analýzu a nastartovaly investiční strategii. Bohunka je milá, trpělivá a má spoustu informací. Pomohla mi zorientovat se ve složité spleti mojí aktuální finanční situace a bez nátlaku mě nechala všechny doporučení detailně prostudovat. Úžasný přístup, vřele doporučuji.

Ing. Jiřina Valdaufová
IT Consultant