Saturia tým

Mgr. Bohumila Severýnová

Partner | Wealth management

Finanční a pojistnou matematiku jsem vystudovala na Univerzitě Karlově.

Od roku 2002 jsem pracovala jako analytik a později jako manažer ve dvou velkých korporacích. Investorské krůčky datuji od první výplaty, kdy jsem začala zhodnocovat vlastní kapitál. Nicméně za investora se považuji s rokem 2008, kdy jsem ucítila velkou příležitost. Později přišlo rozhodnutí, postavit se do světa podnikání a předávat své nabyté odborné znalosti a osobní zkušenosti dál. Když jsem potkala kolegu, s jehož pracovními názory a morálními principy rezonuji, rozhodli jsme se založit značku Saturia, díky níž můžeme to nejlepší z nás bez kompromisů předávat i našim klientům.

To vše s hodnotami, které považuji ve finančním poradenství za nezbytné, však často nedostatkové: s morálním kreditem, znalostmi a pokorou.

Můj klient si váží svého času a peněz. Uvědomuje si, že je expertem ve svém oboru, nicméně nemůže být odborníkem na všechno. Ví, že nestačí vědět, ale že musí také jednat. Nezáleží ani tak na profesi jako na jeho osobním nastavení.

Snažím se žít rovnovážný život. A tak kromě práce, která mne naplňuje, trávím čas i s rodinou, sportem či čtením.

Ing. Vladimír Kos

Partner | Wealth management

Vystudoval jsem na ČVUT v Praze obor telekomunikace. Prvních 10 let pracovních zkušeností jsem ale strávil v oblasti IT. Dalších 12 let jsem pak působil na manažerských pozicích v telekomunikačních společnostech Contactel, Aliatel, GTS Novera a Telefónica O2.

Pracovně jsem se zaměřoval na strategii, segmentový a produktový marketing, analýzy trhu a obchodní plánování či měření profitability produktů s důrazem na interpretaci výstupů pro strategická rozhodování. Po vlastní zkušenosti s „kvalitou“ několika finančních poradců jsem se v roce 2013 rozhodl začít s vlastní praxí. Finanční a investiční poradenství vnímám a poskytuji jako důvěryhodnou dlouhodobou službu s plnou zodpovědností za odvedenou práci.

Řídím se biblickým „Dej člověku rybu a nasytíš ho na jeden den. Nauč ho rybařit a nasytíš ho na celý život“. Proto průběžně klienty i vzdělávám, aby sami lépe porozuměli svým potřebám a řešením, která je mohou naplnit.

Bylo jen logickým vyústěním se po několika letech spojit s někým podobně smýšlejícím, a proto jsme založili společnost Saturia.

Ve volném čase rád čtu, sportuji a cestuji, zejména po vysokých horách. V posledních letech je ale mým největším koníčkem syn Eda.

Bc. Patrik Feichtinger, EFA

Partner | Wealth management

Vystudoval jsem management stavebnictví na VUT v Brně. V roce 2011 jsem začal pracovat jako běžný finanční poradce, který získává provize za uzavření nových produktů.

To mi rychle přestalo dávat smysl. Nechtěl jsem prodávat předražené pojistky a fondy, které třeba ani zákazníci nepotřebují.

Chtěl jsem být klientům k dispozici, inspirovat je, dodávat jim objektivní informace, pomoct jim s organizací priorit, stanovovat s nimi jejich cíle a milníky a povzbuzovat je na cestě k nim.

Proto jsem ze světa prodeje finančních produktů odešel do světa odborníků a poradců. Prokázal jsem mezinárodně uznávanou finanční hodnost EFA a založil jsem společnost MaFin, kterou jsem po letech fúzoval se společností Saturia.

Způsob spolupráce, kde nás klienti platí za pomoc se správou bohatství, mě ohromně naplňuje. Vytváří se mezi námi skvělé, otevřené a důvěrné prostředí.

Ve volném čase pečuji o milovaného synka Páťu, vybíhám na delší náročnější tratě a hodně čtu a poznávám sám sebe. Moje knihovna je široká v tématech lidské psychologie, koučování, osobního rozvoje, podnikatelské inspirace a investic.

Bc. Miroslav Junek

Poradce | Wealth management

Poskytuji konzultace a dlouhodobou péči v oblasti ekonomie a financí. Nad rámec základních produktových znalostí se zajímám hlavně o ekonomické provázanosti na kapitálovém trhu, investiční strategie, plánování, řízení rizik a rozhodování.

Mým typickým klientem je rodina, která by se dala zařadit do střední či vyšší střední třídy, anebo malá či středně velká firma založená na osobní interakci majitelů v podnikání. To jsou klienti, se kterými umím jednat, umím pochopit jejich potřeby a zájmy a připravit pro ně individualizované řešení přesně pro jejich situaci.

Ve věcech, ve kterých klientům radím, mám jak praktické zkušenosti, tak i vysokoškolské formální a teoretické vzdělání.

Filip Rain

Poradce | Wealth management

Vystudoval jsem ekonomickou školu a od života jsem vždy očekával něco víc, než jím jen proplouvat. Do světa financí jsem se dostal na střední škole, když bylo mým čistým úmyslem pomoct známému, který je sice odborníkem ve svém oboru, ale financím moc nerozumí a nemá na ně dostatek času. Dnes mohu říci, že se mi to úspěšně povedlo.

Pomáhám svým klientům finančně plánovat a řešit jejich investiční cíle. Moji klienti na mě nejvíc oceňují empatii, transparentnost a jednoduchost, se kterou se díky mně dokážou vžít i do složitějších finančních témat. Jsem workoholik, takže máte téměř jistotu, že se mi vždy dovoláte.

Když mám nějaký ten volný čas, rád se věnuji plavání a obecně sportování.

Ing. Jakub Franc

Specialista | Úvěry

Ve společnosti Saturia se věnuji oblasti úvěrů, především hypotečních. Jde o specifickou oblast, která vyžaduje hodně znalostí a systematičnosti a navíc se prolíná s realitním prostředím, s dlouhodobým finančním plánováním i pojištěním.

Většinou existuje několik řešení financování nové, vysněné nemovitosti, proto s klienty hledám řešení, které splní jejich očekávání a správně reflektuje jejich možnosti. Proces nákupu a financování nemovitosti s sebou nese různá úskalí, ke kterým patří i vyjednávání s bankou s cílem získání co nejnižších úrokových sazeb a nejlepších podmínek. Právě na poli vyjednávání mohu zúročit několikaleté zkušenosti a vztahy s bankéři.

I když financování vypadá na první pohled složitě, dokážu předložit srozumitelná řešení, provést úspěšně procesem financování nemovitosti a ušetřit čas a starosti.

Lukáš Doležal

Poradce | Wealth management

Moje cesta finančníka začíná již v dětství, kdy jsem neustále sbíral papíry – ne prázdné, ale ty, které na sobě měly nějaké kolonky k vyplňování. Se zápalem jsem je podepisoval a rozdával všem kolem sebe. Už tehdy všichni tušili, že budu finančník a mé další životní kroky se ubíraly tímto směrem.

Následovala maturita na obchodní akademii. Po ní jsem nějakou dobu s partnerkou žil v Anglii.

Od roku 2016 podnikám ve financích. Po projití několika MLM firem jsme s pár přáteli a tehdy i kolegy založili v roce 2017 svou první firmu, kde jsme na první místo stavěli hodnoty jako jsou důvěryhodnost, zaměření se na klientovy potřeby a transparentnost. V roce 2022 jsme strategicky spojili síly se Saturií za účelem pevného postavení na trhu mezi nejlepší wealth managerské firmy v ČR.

Něco málo z mého zákulisí: Jsem součástí aktivní jednotky dobrovolných hasičů v naší obci. Miluji snad jakýkoliv sport, cestování, poznávání nových lidí, neustálé zlepšování se a posouvání mého přínosu pro své okolí. Životní priority stavím okolo své rodiny. Snažím se aktivně rozvíjet povědomí o zdravých financích, ekonomických principech a dění v ČR i ve světě prostřednictvím svých sociálních sítí. Nově pracuji i na natáčení video obsahu, který by dokázal pomoci mnoha lidem v mém okolí.

Do spolupráce s klienty a jejich financí vnáším klid, důvěru, jasná pravidla a smysl. Mým hlavním cílem je dlouhodobá spolupráce s klientem, bezpečnost jeho majetku a spokojenost s mými službami.

copyright © 2024 Saturia Invest, s.r.o. | design by Greatex
envelopephone-handsetmenucross-circle