Prodejem firmy to začíná!

Mezi klienty Saturia Consulting patří i lidé, kteří investují svůj majetek z prodeje firmy. Jejich investiční příběhy jsou v lecčem podobné. Útržky z rozhovorů jsme sepsali do článku, protože věříme, že vám mohou ušetřit spoustu času a peněz, pokud se „řítíte“ do podobné situace.

"Domníval jsem se, že prodejem firmy vše končí. Ale teprve pak začal pořádný mazec. Ještě mi snad nepřistály ani peníze na účtu a už mě denně volali a psali prodejci a bankéři s nabídkami investičních příležitostí.“

PENÍZE MUSÍ PRACOVAT!

„Věděl jsem, že nechci nechat peníze jen tak ležet na účtu. Ale najednou tu bylo mraky zaručených, garantovaných, bezpečných a výnosných investic, až z toho šla hlava kolem. Zkusil jsem sám vybrat pár, které mi připadaly pro mne nejvhodnější. Šel čas a po roce jsem měl roztříštěné portfolio investic, neměl jsem jednoduchý přehled, jak se čemu daří a hlavně ze všech koutů jsem poslouchal, jak ta druhá investice není vhodná a měl bych raději přikoupit tu první a zase naopak. Uvědomil jsem si, že se tím prostě už nechci zabývat.“

UŽ NECHCI TRÁVIT ČAS, TÍM CO MNE NETĚŠÍ!

Golf s přáteli „Jednou jsem si na golfu postěžoval svému kamarádovi, který býval mým společníkem. Měl by mít pochopení, je ve stejné situaci. K mému překvapení jeho život vypadal zcela jinak.  Byl v pohodě, byl vyklidněný a co mi vyprávěl, mne velmi zaujalo. Majetek z prodeje firmy nespravoval sám. A tak jsem se na doporučení svého bývalého společníka ocitl u jednacího stolu s jednateli Saturia Consulting."

V tomto duchu proběhlo seznámení s několika našimi klienty. S jinými jsme se kontaktovali přes sociální síť LinkedIn. Postup však byl stejný. Smlouvu o finančním poradenství jsme podepsali obratem. Vyptali jsme se na život jaký náš klient vede nyní a jak si jej představuje za 5, 10, 15 i více let.  Dále nás však čekalo několik měsíců, než jsme si definitivně získali důvěru. Několik měsíců:

  • rozplétání zašmodrchaného klubka investičních konstruktů různých poskytovatelů,  
  • plodných diskuzí nad efektivitou stávajícího řešení vzhledem ke stanoveným cílům rodiny klienta,
  • několik iterací k zafixování plánované cesty k finančním cílům.

NEJPRVE PORADENSTVÍ PAK PRODUKTY!

"Musím říct, že tento přístup mi velmi vyhovoval.  Kdybyste mi řekli, že poskytujete poradenství zdarma, tak se otočím na pětníku a odcházím. Motivací lidí poskytujících radu zdarma je prodej. Já už měl nakoupeno, ale potřeboval jsem skutečně poradit. Zvažoval jsem zaplatit si jen analýzu a doporučení, jak s majetkem z prodeje firmy naložit. Nakonec jsem usoudil, že mi jednotný systém ušetří čas i peníze. A šel jsem i do další fáze - zprostředkování produktů. Některé produkty jsme ponechali, jiné zmigrovali. Doplnili nové. Konečně vnímám své investice jako jednotný celek. Chápu základní principy, jakou funkci, které aktivum hraje. Rozumím co se může na trzích stát a tuším, jak na ně bude portfolio reagovat. Musím říct, že se teď cítím mnohem klidněji a dokonce se i na další vývoj těším."

NECHTE SI TY OBĚDY ZDARMA!

Obědy zdarma„Možná se to jeví jako paradox, ale pro mne bylo rozhodující, že jsem nejprve na základě smlouvy dostal poradenství, za které jsem zaplatil.  Že se mi někdo věnoval jako rovný rovnému. Jsem podnikatel, a tak vím, že nic jako obědy zdarma neexistuje. Jen si představte jak by asi chutnaly... Za dobře odvedenou práci je třeba zaplatit odpovídající odměnu.  Pokud bych do budoucna nebyl spokojen, odešel bych od Saturie a ta by ztratila průběžnou odměnu z objemu všech peněz, které jsem jim svěřil do mandátu. Takhle vím, že jsme na jedné lodi, kde jde posádce o totéž. A já se na tu plavbu těším! "

 

Pouze mizivé procento klientů, s námi investici začalo řešit ještě v době prodeje firmy. Však taková situace je pro poradce i pro klienta jednodušší. Nemusí se nic moc rozplétat a rovnou se navrhne a zrealizuje řešení, tak jak je potřeba. Řešení není omezeno například produkty s vázací dobou. Jsme raději pokud jsou aktiva likvidní pro různé příležitosti jako byla například nyní v době koronaviru.

KRIZE VZTAHY PROVĚŘÍ!

nové koště dobře mete„Nové koště dobře mete se říká, a tak jsem byl zvědav, jak bude probíhat delší spolupráce. Během roku proběhla první servisní schůzka ve věcném však přátelském duchu. Pár měsíců na to přišla koronavirová karanténa. Měli jsme co dělat s naší začínající novou firmou. A tak jsem byl moc rád, že se mi ozvali sami ze Saturie a nastínili, co se děje a jaké jsou teď možnosti. Probrali jsme návrh rebalancování portfolia. Prodali jsme aktiva, která byla na vzestupu a nakoupili ta, která dostávala s cenou na frak. Udrželi jsme tak nastavenou alokaci aktiv, což se teď po návratu trhů ukázalo jako dobrý a včas řešený krok. Dohodli jsme se na dalším postupu, který byl dodržen. Zpětně si nesmírně cením proaktivity a faktu, že dané slovo platí. Shrnu-li to, i po víc než roce spolupráce mám velmi dobrý pocit a vím, že se o majetek z prodeje firmy starám na výbornou.“

NAKUPOVAT VE SLEVÁCH!

nákupy ve slevách„Jsem žena, která má dobrý pocit může-li nakoupit kvalitní zboží a k tomu za dobrou cenu. V investicích jsem to nikdy moc neřešila. Moje nákupy byly spíše impulzivní. S poradci Saturie jsme si již dříve říkali, že je dobré nad tím trochu více přemýšlet. Informovali mne na podzim, že je hospodářský cyklus v pozdní fázi a tudíž doporučují peníze po prodeji firmy rozfázovat. Plán obsahoval celkem 5 tranší a pravidla, kdy se tranše a jakým způsobem může urychlit. Dvě proběhly do konce roku a pak přišla pandemie. 3 tranše nákupů aktiv jsme tak urychlili. Zpětně vzato jsem velice ráda, za ten plán. Pokud bych zainvestovala na podzim vše, nevím, jak bych nesla propady trhů v březnu. Takže za mne rozhodně: Ať žije kvalitní plán!“

A to jsou střípky z rozhovorů s našimi klienty, kteří investovali více jednorázových peněz po prodeji firmy. A co vy? Pojďme se poznat na nezávazné schůzce. Věříme, že i pro Vás najdeme nejlepší řešení situace.

 

 

Investiční produkty zprostředkováváme jako vázaný zástupce registrovaný pod investičním zprostředkovatelem In Investments, s. r. o., IČ 03002578 zapsané u OR vedeného Městským soudem v Praze spisová značka C 226419.
Pojistné produkty a spotřebitelské úvěry zprostředkováváme jako vázaný zástupce registrovaný pod společností SAB servis s.r.o., IČO: 24704008, zapsané u OR vedeného Městským soudem v Praze spisová značka C 167427. Detailní právní informace k nabízeným službám a produktům (včetně reklamačního řádu, možnosti podání stížnosti, řešení sporů, orgánu dohledu, udržitelnosti atd.) najdete zde: https://sabservis.cz/informace
copyright © 2024 Saturia Invest, s.r.o. | design by Greatex
envelopephone-handsetmenucross-circle