Chcete zažít výjimečnou spolupráci? Poznejte náš příběh!

31. 10. 2023

Když jsme v roce 2016 přemýšleli o založení firmy Saturia, měli jsme jasnou vizi, že chceme dělat kvalitní finanční a investiční poradenství, založené na konzultačním a znalostním přístupu. Nevěděli jsme, co všechno před námi leží za výzvy. Tou aktuální je hledání nových kolegů.

Proč jsme do toho šli

Proč manažeři z IT, marketingového a finančního světa korporací přesedlají na dráhu finančního poradenství? Nejprve nás tlačila potřeba smysluplně naložit s vlastními přebytky. To, co nám nabízel trh byly stavební spoření, penzijní připojištění, otevřené podílové fondy a investiční životní pojistky… To vše bez ladu a skladu. Takhle se majetek efektivně spravovat nedá! Chtěli jsme víc. Chtěli jsme doporučení, jak naložit se všemi produkty v kontextu naší situace. Chtěli jsme parťáka, který tu bude k ruce a pomůže, když to bude třeba. Chtěli jsme někoho, kdo bude dělat pro nás, bude kompetentní a spolehlivý. Jenže to, co jsme znali ze zahraničí, bylo v ČR nedostatkovým zbožím. A tak se k potřebě seriózní správy vlastního majetku přidala ještě touha něco změnit na českém finančně-poradenském trhu. Pak už nebylo o čem přemýšlet a šli jsme do toho.

Za čím si stojíme

Postavili jsme finančně-poradenskou společnost, kde má kvalitní poradenství přednost před prodejem jednotlivých produktů. Naši poradci vždy sedí s klienty na jedné straně stolu a pracují v těchto krocích:

  1. PORADENSTVÍ – Abyste postavili dům, musíte nejprve dobře poznat potřeby klienta, podle nich zpracovat projekt a až s ním se vydat na stavbu. Stejně tak je to i s financemi. Na počátku musí být poradenství a kvalitní finanční plán. Jinak bychom ve vší té nevědomosti mohli klientovi, byť bez špatného záměru, prodat ingredience na dort, jaký pekli pejsek s kočičkou. Nesmíme zapomínat na budování majetku (investice), ale také na rizika, na která musíme klienta transparentně upozornit a najít cestu, jak je minimalizovat. Vše s ohledem na jeho životní filozofii, sny, přání, strachy apod. Služba poradenství je důležitější než zprostředkování. A čas na poradenství strávený musí mít poradce zaplacený klientem, aby mohl nezávisle doporučovat nejvhodnější řešení.
  2. REALIZACE – Pak můžeme přistoupit k rozpracování jednotlivých doporučení. Ať už je to detailní investiční strategie nebo konkrétní návrhy pojistek, či oslovení bank v případě úvěrového financování. Práci rozdělíme mezi jednotlivé specialisty. Žádný Ferda mravenec – práce všeho druhu. Pokud chceme jít do hloubky i šířky v dané oblasti, tak se specialista musí plně soustředit na svou oblast (mít kvalitní kontakty ve finančních institucích, znát pojistně-technické podmínky, výluky a být tak schopen reagovat na problematické nuance jednotlivých klientů...).
  3. PÉČE – O klienta musí být dobře postaráno v průběhu času. Hlídáme příležitosti, pomáháme mu se strachem ale i chamtivostí, když by se hrnul do chybného finančního kroku. Jsme mu k ruce kdykoli to potřebuje. Pracujeme pro něj proaktivně, nikoli nátlakově. Tuto péči nám klient neplatí dopředu předplacenými poplatky, ale průběžně procentem z objemu majetku, který nám svěří do mandátu nebo procenty ze zisku.

Za každých okolností jsme fér ke klientovi i k sobě. Transparentnost, odbornost, kvalita – to vše musí čišet z naší práce a odrážet se v referencích.

Proč rozšiřujeme tým?

Službu vyhledává stále více lidí. Od zaměstnanců s pravidelným volným cashflow, přes vysoké manažery se spletitou strukturou majetku, po vyšší jednorázové investory. Ti se generují z řad úspěšných startupistů, či lidí prodávajících po letech úspěšného podnikání zavedenou firmu. Anebo také dlouholetých podnikatelů, kteří si uvědomili, že už sedí na příliš velkém balíku peněz a je čas, s ním něco efektivního udělat. Máme od nich velice pozitivní zpětnou vazbu na kvalitu práce, kterou poradci Saturia odvádí.

Rádi bychom, aby takovou zákaznickou zkušenost, kvalitu služby a užitek z ní mohl zažít širší okruh lidí. Proto i my chceme rozšířit své řady o kolegy, kteří sdílí stejné hodnoty.

Zažíváme éru Wealth Managementu

Název Saturia vychází z principů hojnosti, a to nejen té finanční. Proto se naše služby rozšířily na wealth management. Wealth management, neboli také správa bohatství, je dle definice služba kombinující investiční poradenství s dalšími finančními službami, jako např. finanční a daňové plánování či správa investičního portfolia, pro potřeby afluentních klientů. Pokud to klientova situace vyžaduje, kontaktujeme prověřené spolupracující profese jako advokátní kancelář, daňového experta, penzijní specialisty ale i mediátora nebo specializované kouče.  Klienti ocení sehraný tým profesionálů zejména při generačním transferu a mediaci při složitých rodinných rozhovorech na toto téma.

Vysoké nároky nás motivují

Poskytujeme prémiovou službu. Klienti na nás mají vysoké nároky, a tak nezbývá než mít na sebe samotné a náš tým nároky ještě vyšší. Kvalita má vždy přednost před kvantitou. Jsme otevřeni spolupráci s novými poradci, kteří mají zkušenost s privátním a prémiovým bankovnictvím či poradenstvím. Mají vůli na sobě pracovat a růst nejen odborně, ale také hodnotově. Letos otvíráme brány pro 3 nejlepší. Ti musí mít především charakter, ostatní se dá naučit. Takové lidi jsme schopni provést a podpořit během těžkého začátku, a osvědčí-li se spolupráce, náležitě ohodnotit a rozdělit se o zisk společnosti.  Takoví lidé tvoří Saturii a takové lidi hledáme.

Zavolejte nám

Možná jste to přímo vy, komu se taková spolupráce zamlouvá. Pak kontaktujte kohokoli z nás, nebo se ozvěte na e-mail [email protected].

A možná jste investor a víte o někom, kdo tuší, že lze poskytnout klientům na poli osobních financí opravdu zážitek z kvalitně odvedené práce. Pak mu vyprávějte náš příběh. Nebo prostě předejte vizitku vašemu oblíbenému privátnímu bankéři na pobočce, až mu půjdete oznámit, že péči o váš majetek přenecháváte nadále už jen v rukou poradců ze Saturie.

Saturia tým

 

copyright © 2024 Saturia Invest, s.r.o. | design by Greatex
envelopephone-handsetmenucross-circle